Βουλευτικές Εκλογές 2021 – Ανακήρυξη εκλεγέντων μελών της Βουλής των Αντιπροσώπων!

Σύμφωνα με τα Εντάλματα Εκλογής που εκδόθηκαν από τον Υπουργό Εσωτερικών, δυνάμει του άρθρου 18 των περί Εκλογής Μελών της Βουλής των Αντιπροσώπων Νόμων του 1979 έως 2021, διεξήχθηκε ψηφοφορία την Κυριακή 30 Μαΐου 2021, για την εκλογή μελών της Βουλής των Αντιπροσώπων.

Μετά τη συγκέντρωση και κατάταξη των αποτελεσμάτων της πιο πάνω ψηφοφορίας και ύστερα από την κατανομή των εδρών, σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 32 και 33 των περί Εκλογής Μελών της Βουλής των Αντιπροσώπων Νόμων του 1979 έως 2021, έχουν καθορισθεί ως εκλεγέντες οι υποψήφιοι, των οποίων τα ονόματα αναφέρονται στον πιο κάτω πίνακα.

Γι’ αυτό, ανακηρύσσω, σύμφωνα με το εδάφιο (1) του άρθρου 34 του Εκλογικού Νόμου, τα πιο κάτω πρόσωπα ως εκλεγέντες βουλευτές:

Π Ι Ν Α Κ Α Σ

α) Για την Εκλογική Περιφέρεια Λευκωσίας    
       
  ΑΚΕΛ

(ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

 


 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

 Κυπριανού Άντρος

 Χαραλαμπίδου Ειρήνη

 Στεφάνου Στέφανος

 Δαμιανού Άριστος

 Λουκαΐδης Γιώργος

 Χριστοφίδης Χρίστος

  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ 1.

2.

 Τρυφωνίδης Αλέκος

 Μουσιούττας Μαρίνος

  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

 

1.

2.

3.

 Παπαδόπουλος Νικόλας

 Ερωτοκρίτου Χριστιάνα

 Παντελίδης Χρύσης

  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

 

1.

2.

3.

4.

5.

 Νεοφύτου Αβέρωφ

 Δημητρίου Δημήτρης

 Τορναρίτης Νίκος

 Γεωργιάδης Χάρης

 Ορφανίδου Σάβια

  ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.) 1.  Χρίστου Χρίστος
  ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

 

1.

2.

 Θεοπέμπτου Χαράλαμπος

 Ατταλίδου Αλεξάνδρα

  ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ

 

1.  Ευσταθίου Κωνσταντίνος (Κωστής)
β) Για την Εκλογική Περιφέρεια Λεμεσού    
       
  ΑΚΕΛ

(ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

 

1.

2.

3.

 Κώστα Κώστας

 Καυκαλιάς Αντρέας

 Νικολάου Μαρίνα

  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ 1.  Κάρογιαν Μάριος
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

 

1.

2.

 Μύλωνας Παύλος

 Λεωνίδου Πανίκος

  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

 

1.

2.

3.

 Δίπλαρος Ευθύμιος

 Τσιρίδου Φωτεινή

 Σύκας Νίκος

  ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.) 1.  Θεμιστοκλέους Ανδρέας
  ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ 1.  Παπαδούρης Σταύρος
  ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ 1.  Σιζόπουλος Μαρίνος

 

γ) Για την Εκλογική Περιφέρεια Αμμοχώστου    
       
  ΑΚΕΛ

(ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

 

1.

2.

3.

 Κέττηρος Νίκος

 Κουκουμάς Γιώργος

 Γαβριήλ Γιαννάκης

  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ 1.  Γιακουμή Μιχάλης
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

 

1.

2.

 Σενέκης Χρίστος

 Κουλίας Ζαχαρίας

  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

 

1.

2.

3.

4.

 Χατζηγιάννης Κυριάκος

 Κάρουλλας Γιώργος

 Κουλλά Ονούφριος

 Γεωργίου Νίκος

  ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.) 1. Παπαγιάννης Λίνος

 

δ) Για την Εκλογική Περιφέρεια Λάρνακα    
       
  ΑΚΕΛ

(ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

1.  Πασιουρτίδης Αντρέας
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ 1.  Ορφανίδης Χρίστος
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

 

1.

2.

 Δημητρίου Αννίτα

 Αλαμπρίτης Πρόδρομος

  ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.) 1.  Ιωάννου Σωτήρης
  ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ 1.  Αποστόλου Ανδρέας

 

ε) Για την Εκλογική Περιφέρεια Πάφου    
       
  ΑΚΕΛ

(ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

1.  Φακοντής Βαλεντίνος
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ 1.  Σαββίδης Χρύσανθος
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ 1.  Πάζαρος Χαράλαμπος
  ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ 1.  Μυριάνθους Ηλίας

 

στ) Για την Εκλογική Περιφέρεια Κερύνειας    
       
  ΑΚΕΛ

(ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

1.  Χριστόφιας Χρίστος
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

 

1.

2.

 Μαυρίδης Μάριος

 Σούπερμαν Θεοδώρου Ρίτα

fuckeds xx escort istanbul sex vakti

kusadasi escort